Wydanie nr 28 z dnia 17.07.2020 r.

Jak długo potrwa ta huśtawka?

Transgraniczni wciąż poszkodowani

10 lipca zmieniły się – kolejny raz – zasady pracy obcokrajowców zatrudnionych na terenie województwa morawsko-śląskiego. Wojewódzka Stacja Epidemiologiczna w Ostrawie zdecydowała, że testy na obecność koronawirusa muszą oni wykonywać – chcąc pracować za Olzą – raz na 14 dni.


Budżety gmin po koronawirusie

Obowiązujące w Polsce od połowy marca obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa zaczęły wpływać negatywnie na stan budżetów gmin w regionie cieszyńskim. Samorządy zaczęły z konieczności szukać oszczędności w różnych dziedzinach i niestety nie obywa się również bez cięć w inwestycjach. Dziś pierwszy odcinek, w którym publikujemy zmiany w budżetowych planach – na pierwszy ogień idą gminy Brenna, Goleszów i Wisła.


Kwarantanna jak koszmar! (cd.)

Sanepid się tłumaczy

– Naprawdę nie zależy nam na tym, żeby kogoś trzymać w domu bezpodstawnie – mówi Piotr Przewdzing, powiatowy inspektor sanitarny w Cieszynie, wywołany do tablicy w ostatnim numerze „Głosu”, gdzie w tekście „Kwarantanna jak koszmar!” opisaliśmy problemy mieszkańców naszego regionu, zamkniętych w domach przez długie tygodnie.


Miłośnicy cieszyńskich kolei nie odpuszczają

Na ratunek zabytkowej stacyjce (cd.)

Niejako w cieniu wielkiej inwestycji, jaką jest rewitalizacja linii kolejowej do Wisły Głębiec, grupa miłośników kolei ze Śląska Cieszyńskiego walczy o uratowanie jedynego pozostałego w tym rejonie, zabytkowego drewnianego budynku przystanku. Od początku „Głos” wspiera miłośników kolejnictwa w ich poczynaniach.