Zaniedbana wizytówka Cieszyna
Studnię zżera rdza
To miejsce jest jednym z obowiązkowych punktów wędrówek po śródmieściu Cieszyna. Zaglądają tu turyści i grupy wycieczkowe z przewodnikiem. A legenda o założeniu nadolziańskiego grodu w 810 roku przez Bolka, Leszka i Cieszka – synów króla Leszka III, dopełnia magii tej turystycznej atrakcji.
Cieszynianie ignorują…
Schody z zakazem
Przy popularnych wśród mieszkańców Cieszyna i chętnie odwiedzanych przez spacerowiczów schodach, które łączą ulicę Łowiecką ze ścieżką biegnącą w stronę parku pod Wałką, pojawiły się znaki zakazujące wstępu. Wiele osób je ignoruje. Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie ostrzega, by tego nie robić.
Wisła off-line
Karolina Wantulok, uczennica Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle, zajęła wysokie miejsce w VIII Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce, organizowanej przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Przygotowała interesującą ofertę pobytu w perle Beskidów dla młodych ludzi, której ideą było zachęcenie ich do bycia bardziej off-line niż on-line…
Z Cieszyna do Ameryki i z powrotem
„Smaki Ameryki, czyli nie taki diabeł straszny” to anegdotyczna książka cieszynianki, Elżbiety Holeksy-Malinowskiej. Autorka pokazuje w nim urok i wady ogromnego kraju, znanego części z nas jedynie ze szklanego ekranu. W zabawny, słodko-gorzki sposób przedstawia kult pracy Amerykanów, swoją tęsknotę za ojczyzną czy problemach kulturowych, jakie czekały ją na obczyźnie. Kulisy życia w kraju „wielkich możliwości” odsłoniła naszym Czytelnikom w rozmowie z red. Katarzyną Lindert-Kuligowską.