Symboliczne odkrycie w „Roku Sarkandrowskim”
Rozpoczął się kolejny etap prac rewitalizacyjnych wokół kościoła parafialnego św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie. W tym roku wymianie nawierzchni podlega wschodnia część obejścia świątyni. Inwestycja parafii kolejny raz podlega nadzorowi archeologicznemu. Czy coś ciekawego udało się znaleźć?
Co piszczy na rynku pracy?
Koniec miesiąca w czasach koronawirusa oznacza niepewność. Właściciele wielu firm zastanawiają się, czy wyjdą na swoje, a pracownicy obawiają się wypowiedzeń. W statystykach gwałtownego wzrostu bezrobocia – przynajmniej w naszym regionie – nie widać, niemniej jednak można zauważyć pierwsze symptomy, które potwierdzają teorię, że po pandemii wrócimy jednak do innej rzeczywistości.
Z „Głosem” na szlak
Wspinamy się na Stary Groń
Piękna pogoda kusi, a lasy i górskie szlaki zostały już otwarte. Warto więc spakować do plecaka najpotrzebniejsze rzeczy, wskoczyć w porządne buty i wraz z rodziną odkrywać piękne zakątki naszego regionu. Tym razem proponujemy dość krótką, ale za to ambitną trasę na Stary Groń (797 m. n.p.m). To prawdziwa gratka dla wszystkich lubiących się zmęczyć!
Zawód: dama
Mały Napoleon, prawdziwa dama, kobieta wielu talentów, bizneswomen swoich czasów – tak o Zofii Leitner, rodowitej cieszyniance, mówiło się nad Olzą na przełomie XIX i XX wieku. Od 1888 roku prowadziła, początkowo jeszcze jako Zofia Bienert, jedną z pierwszych firm modniarskich w mieście. Dzięki talentowi, wrodzonym zdolnościom organizacyjnym i ciężkiej pracy szybko zyskała sławę oraz ogromne grono klientek. Każda szanująca się dama z okolicy w tamtym czasie musiała mieć w domu przynajmniej jeden kapelusz „od Lajtnerki”.