Wydanie nr 26 z dnia 3.07.2020 r.

Potrzeba rąk do pracy w przemyśle

Koronawirus bez wątpienia przyczynia się do problemów na polskim rynku pracy. Specjaliści są pewni, że kryzys spowodowany przez epidemię pogłębi ubóstwo i zwiększy bezrobocie, które obecnie, na koniec maja, dobiło w naszym kraju do 6 procent. O radykalnym skoku nie można jeszcze mówić, ale trzeba być przygotowanym na wszystko.


Historia w murach zapisana

Według legendy Cieszyn powstał w 810 roku. Jednak najbardziej znaczące dla rozwoju miasta zmiany miały miejsce w XIII wieku. Obowiązywało wówczas niemieckie prawo miejskie, początkowo lwóweckie, następnie magdeburskie. Dzięki tym przemianom zmienił się nie tylko ustrój Cieszyna. Przede wszystkim powiększył się obszar miasta, a układ ulic stał się geometryczny.

 

 

 


Pracownicy DPS-ów pod lupą

Dmuchanie na zimne

Przyszedł czas na badania przesiewowe wśród pracowników domów pomocy społecznej pod kątem koronawirusa. Część osób zatrudnionych w tego typu placówkach na terenie powiatu cieszyńskiego już została przebadana.


W Bażanowicach coś zaczęło się dziać

Obora przestanie straszyć?

Na początku czerwca pisaliśmy o zabytkowej oborze w Bażanowicach, której stan pozostawia wiele do życzenia. O problemie, który od kilku lat nie mógł znaleźć pozytywnego rozwiązania, przypomnieli Czytelnicy „Głosu”, zaniepokojeni tym marniejącym obiektem z dawnego folwarku. Tymczasem pojawiła się szansa na zmiany…