ZBM wybrał projektanta, który zaplanuje rozbiórkę i odbudowę kamienic przy Głębokiej
Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej umorzyła sprawę doprowadzenia do wybuchu gazu i zawalenia kamienicy przy ul. Głębokiej w Cieszynie. Prokuratorzy doszli do przekonania, że osobą, która w grudniu doprowadziła do katastrofy, był 46-letni mieszkaniec budynku. Mężczyzna poniósł śmierć w katastrofie, dlatego śledczy umorzyli sprawę.
W wyniku wybuchu zostały uszkodzone dwa kolejne budynki przy ul. Głębokiej. Dziś wiadomo już, że kamienica nr 30 musi zostać rozebrana, choć nie całkowicie.
Krucho z wodą!
Na początku lipca nad Śląsk Cieszyński nadciągnęły masy gorącego, afrykańskiego powietrza. Tzw. kopuła ciepła błyskawicznie odbiła się na zapasach wody w Trójwsi Beskidzkiej, ale nie tylko tam.
Na horyzoncie ciekawa wystawa
Po długiej przerwie, 1 lipca ponownie otwarte zostały czytelnie Książnicy Cieszyńskiej – ogólna i zbiorów specjalnych. Modernizacja całego obiektu nie została jednak jeszcze całkowicie zakończona.
Cykliści mogą zacząć odmierzać czas
W Skoczowie startuje długo oczekiwana inwestycja. 25 czerwca burmistrz Rajmund Dedio podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę jednego z odcinków tras rowerowych wzdłuż Wisły. Rewitalizację przejdzie fragment ścieżki od mostu na ul. Bielskiej w Skoczowie do granicy z gminą Brenna. Powstanie tam m.in. miejsce odpoczynku rowerzystów wraz z sanitariatami.
Lato, piwo i rower? Lepiej przygotujcie portfele
W końcu mamy tropikalne upały, a sezon rowerowy nabrał rozpędu. Niestety obserwują to również policjanci. Efekt? Sypią się mandaty za jazdę „po pijaku”. Tylko w sobotę mundurowi zatrzymali w naszym powiecie czterech nietrzeźwych cyklistów. Mundurowi przestrzegają jednak, że jazda rowerem po alkoholu jest traktowana przez prawo podobnie surowo jak prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. I nie ma znaczenia, czy jedziemy po jednej lampce wina czy po kilku piwach.
Prawie jak Hala Jaworowa
W ramach cyklu „Z Głosem na szlak” polecamy sprawdzenie, czy i ewentualnie czym różni się Hala Jaworowa od hal w sąsiedztwie Mędralowej. A dlaczego Mędralowa? To miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić, między innymi z uwagi na relatywnie całkiem jeszcze zalesiony szlak, urokliwe hale, nieco przypominające Halę Jaworową, a mniej znane niż na przykład Rycerzowa, Rysianka czy Lipowska. Dużym atutem dla wielu wędrujących może być i to, że wychodząc na nią, spotkamy bez porównania mniej turystów, niż na innych trasach Beskidu Żywieckiego, o Śląskim nie wspominając.