Wydanie nr 40 z dnia 6.10.2017

PACJENCI NIE ODCZUJĄ ZMIAN

1 października zaczęła funkcjonować tzw. sieć szpitali. Jednocześnie wprowadzone zostały nowe regulacje dotyczące nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, czyli świadczeń udzielanych od poniedziałku do piątku od 18.00 do 8.00 oraz przez całą dobę w dni ustawowo wolne od pracy. To czas, kiedy zamknięte są ośrodki zdrowia. W jakim stopniu zmiany dotkną pacjentów z Cieszyńskiego?


Droga z Brennej do Wisły? (cd.)

NIE WSZYSCY JEJ CHCĄ

Pomysł drogowego połączenia Brennej z Wisłą nie nabrał jeszcze formalnych kształtów, a już ma przeciwników. I to w Brennej, gdzie jest lansowany. Na razie władze gminy Brennej nie podjęły w tej sprawie żadnych oficjalnych kroków, takich jak na przykład przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami na temat tego pomysłu. Czy są w ogóle takie plany?


Cieszynianie szykują się do głosowania

WYSYP PROJEKTÓW

29 września zakończył się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego na 2018 rok w Cieszynie. Jak informują pracownicy ratusza, w najnowszej edycji złożono 36 projektów. Pomysłodawcy dostarczali je wręcz do ostatniej chwili! Kiedy będzie znana lista zatwierdzonych do głosowania projektów?


Zmiany w Dębowcu nie tylko na papierze

LEKCJA ŻYWEJ HISTORII

Skończył 96 lat i robi niesamowite wrażenie. Chyba każdy chciałby być w jego wieku w takiej kondycji. Jest dziarski, serdeczny, sprawny umysłowo i fizycznie, a trzy lata temu jeszcze… skakał ze spadochronem. Poza tym kieruje się w życiu ideałami i wartościami, o których współczesne pokolenia niestety coraz mniej pamiętają. Mowa o kpt. Aleksandrze Tarnawskim, ostatnim żyjącym z cichociemnych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych, desantowanych do okupowanej Polski podczas II wojny światowej. Bohater odwiedził ostatnio Dębowiec, i to nieprzypadkowo.

 

Piłkarski horror dla cieszynian

LIDER ZATRZYMANY

Po domowej porażce 2:3 w niedzielnych derbach z Wisłą Strumień, zespół Orła Zabłocie przyjechał do Cieszyna, by wrócić na zwycięską ścieżkę. Lider tabeli musiał jednak ponownie uznać wyższość przeciwnika i przegrał z Piastem 1909 w zaległym meczu 8. kolejki skoczowskiej klasy A. Jak potoczyło się to spotkanie? Jakie mecze kibice będą mogli obejrzeć w najbliższym czasie?