Wydanie nr 7 z dnia 16.02.2018

Cieszyn: deweloper dogada się z miastem?

„NIE” DLA NOWEGO BLOKU

Mieszkańcy cieszyńskiej Liburni nie składają broni. Na ostatnim spotkaniu z władzami miasta wytoczyli bardzo ciężkie działa. I wszystko wskazuje na to, że uda im się wygrać wojnę o spokój i bezpieczeństwo, a pod ich oknami nie wyrośnie ściana z apartamentami. Jeśli tak się stanie, będzie to prawdziwy precedens!

 

 


Niemczyka czy Zielna?

WOJEWODA CHCE ZMIANY

Niczym bumerang wróciła w Brennej sprawa patrona jednej z ulic, Józefa Niemczyka. Wojewoda śląski ma bowiem zastrzeżenia do uchwały gminnych radnych nadającej taką nazwę. Według prawników wojewody Rada Gminy Brenna de facto nie dokonała żadnej zmiany nazwy ulicy, lecz pozostawiła nazwę dotychczasową, stojącą w sprzeczności z zapisami tak zwanej ustawy dekomunizacyjnej.


W Bąkowie koło szkoły

PASAŻEROWIE W TARAPATACH

W Bąkowie przy ulicy Głównej, niedaleko miejscowej szkoły, w innym niż wcześniej miejscu zatrzymują się teraz autobusy jadące w stronę Cieszyna. Chociaż zmiana nie jest duża, bo wynosi około stu metrów, pasażerom przyniosła same kłopoty. Jakie konkretnie?

 

 

 


Pytali mieszkańców i turystów

BRENNA PRZEZ PRYZMAT ANKIET

Blisko 200 mieszkańców i prawie tysiąc turystów wzięło udział w badaniach ankietowych przeprowadzonych w Brennej. Miejscowi oceniali jakość życia w gminie oraz wskazywali jej plusy i minusy, natomiast goście zdradzali, skąd są, na jak długo i z kim przyjechali oraz w jaki sposób spędzają w Brennej wolny czas.