Wydanie nr 3 z dnia 22.01.2021 r.

Cieszyn: remont nie po myśli władz

Głęboka stoi

 

Nie po myśli władz Cieszyna idzie remont ulicy Głębokiej. Wykonawca inwestycji po wielokrotnych wezwaniach przedstawił nowy harmonogram prac. Wynika z niego jedno: poślizg, i to spory, bo wynoszący obecnie 35 dni. I wciąż nie wiadomo, czy pod ziemią nie kryją się kolejne niespodzianki.

 

 


Z Cieszyna na Bliski Wschód

Droga życia, droga strachu

To historia jak z całkiem dobrego filmu! Tak z pewnością można powiedzieć, słuchając opowieści Tadeusza Hanzla, który w połowie lat 70. ubiegłego wieku rozpoczął pracę w warszawskim „Pekaesie”. Cieszynianin za kółkiem ciężarówki przejechał ponad 1,2 mln kilometrów, Bliski Wschód poznając jak własną kieszeń, bardzo często od dość mrocznej strony…

 

 

 


O zameczku na Zadnim Groniu opowieść (1)

Jak górale Miłościwego Gazdoszka witali

21 stycznia minęło 90 lat, kiedy ówczesny prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Ignacy Mościcki pierwszy raz przekroczył progi swojej rezydencji. Okazały murowany zameczek został wzniesiony na Zadnim Groniu w Wiśle Czarnem i do dzisiaj pełni rolę reprezentacyjnej siedziby głowy państwa polskiego. Losy tej budowli były nader ciekawe.

 

 


To jest siła!

Koszykówka pod Równicą trafiła na podatny grunt i mimo pandemii koronawirusa rozwija się w bardzo szybkim tempie. Działająca w ramach TRS „Siła” Ustroń sekcja skupia się wyłącznie na szkoleniu dziewcząt i jest największą żeńską sekcją w mieście. Otwarty nabór w każdej z trzech grup wiekowych spowodował, że trenerzy mają pełne ręce roboty. Na zajęcia uczęszcza ponad 50 dzieci.