E-wydanie Głos Ziemi Cieszyńskiej nr 1 z dnia 8.01.2021 r.

Ruszyły szczepienia

W Polsce ruszyły szczepienia na Covid-19. Pierwsza partia szczepionek dotarła do kraju drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia. W Szpitalu Śląskim w Cieszynie szczepienia rozpoczęto 29 grudnia.


Majątkowe portrety władzy (4)

Na życzenie naszych Czytelników kontynuujemy cykl dotyczący majątków włodarzy gmin i miast oraz osób ze ścisłego kierownictwa i kierowników gminnych jednostek organizacyjnych z poszczególnych samorządów w powiecie cieszyńskim. Dzisiaj majątkowe portrety z gminy Chybie. Dane pochodzą z oświadczeń majątkowych złożonych przez te osoby za 2019 rok.


Za mundurem…

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach ogłosił nabór kandydatów do służby w policji w 2021 roku. Co trzeba zrobić, by założyć mundur?


Bobry buszują nad Olzą

Nad Olzą dały o sobie znać bobry. Gryzonie, będące w Polsce pod częściową ochroną, z inżynieryjną precyzją budują nad wodą tamy oraz żerowiska. Wiele drzew w naszym regionie padło ofiarą tych zwierząt. Nie ma się jednak co oburzać, bo mimo że bobry powodują straty to jednocześnie są naszymi największymi sprzymierzeńcami w walce z suszą.