E-wydanie Głos Ziemi Cieszyńskiej nr 5 z dnia 5.02.2021 r.

Wisła czeka na turystów

– Jak zapowiedzieliśmy, tak zrobiliśmy – mówi Karolina Wantulok, prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej. Wiele restauracji, hoteli, pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych, a nawet ośrodków narciarskich otworzyło swoje podwoje dla turystów w ramach akcji „#OtwieraMY”.

 

 

 


Powiat cieszyński w krajowej czołówce

Zasłużone srebro

Jury konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy w sześciu kategoriach. W ścisłej czołówce ponownie znalazł się powiat cieszyński. Poprzednio było trzecie miejsce, a obecnie jest drugie.


O Zameczku na zadnim Groniu opowieść (3)

Prezydent z laską

Poczynając od 1931 roku, do wybuchu II wojny światowej, prezydent RP Ignacy Mościcki bywał regularnie kilka razy do roku w rezydencji na Zadnim Groniu. Po wyzwoleniu zameczkowi przywrócono funkcję reprezentacyjną, a na mocy konstytucji PRL z 1952 roku, przejęty został przez Urząd Rady Ministrów. Dziś publikujemy trzecią część naszej historii poświęconej tej wiślańskiej perełce.

 

 

 

 


„Wnuczek” wciąż wydzwania!

Tylko w ciągu jednego dnia w powiecie cieszyńskim policjanci odnotowali aż 10 prób oszustwa metodą „na wnuczka” bądź „na wypadek”. Przestępcy usiłowali wyłudzić pieniądze głównie od starszych osób. Podczas rozmowy telefonicznej przekonywali ich o tym, że najbliższa osoba spowodowała wypadek i musi wpłacić kaucję za zwolnienie z aresztu.