E-wydanie Głos Ziemi Cieszyńskiej nr 7 z dnia 19.02.2021 r.

Lepsze 50 procent niż nic

Lizanie ran w Beskidach

Zakopane przeżyło oblężenie turystów. Takich obrazków jak na Krupówkach trudno szukać w Beskidach. Nie oznacza to jednak, że tłumy nie ściągnęły na walentynkowy weekend w nasz region. Ulice się korkowały, a pod wyciągami ustawiały się kolejki spragnionych zimowego szaleństwa narciarzy.


Kubalonka: od 3 miesięcy nic się nie dzieje

Park w… lesie?

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły, w ostrych słowach skomentował ostatnio sytuację na Kubalonce. Chodzi o prywatny teren leśny, gdzie nawieziono ogromne masy ziemi. Inwestor przekonuje, że ma powstać tam park ekologiczny (pisaliśmy o tym w „Głosie” kilka miesięcy temu), ale w te zapewnienia burmistrz perły Beskidów, jak i spora część górali, po prostu nie wierzy.


Wojewoda wygasił mandat radnej

Początkiem lutego wojewoda śląski zarządzeniem zastępczym stwierdził wygaśniecie mandatu radnej Rady Miasta Ustroń, Darii Staniek. Powodem takiej decyzji było naruszenie przepisów Kodeksu wyborczego, czyli łączenie funkcji radnej z prowadzeniem działalności gospodarczej na działkach miejskich.


Prawie 10 tys. dawek dla mieszkańców regionu

Szczepienia w praktyce

9 948 – tyle szczepień przeciwko Covid-19 wykonano w powiecie cieszyńskim do 17 lutego. Mimo że druga dawka powinna być przyjęta po dwóch tygodniach, otrzymało ją tylko 3181 mieszkańców.