Głos Ziemi Cieszyńskiej nr 40 z dnia 5.10.2018

Dla Chybia i Zaborza

KASA Z MINISTERSTWA

Ponad 3,6 miliona zł otrzymał samorząd Chybia z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę dwóch szkolnych sal gimnastycznych – jedna już rośnie w Zaborzu, a druga powstać ma w Chybiu.


Projekt Kotarz coraz bliżej

PLAN JESZCZE W TYM ROKU?

Władze Brennej deklarują, że jeszcze w tym roku chcą uchwalić nowy plan zagospodarowania dla terenów Kotarza, aby w przyszłym roku mogła tam ruszyć duża inwestycja turystyczno-rekreacyjna o nazwie Centrum Aktywnego Wypoczynku.


KAWALEROWIE VIRTUTI MILITARI

Ukazał się pierwszy tom słownika biograficznego pt. „Kawalerowie Virtuti Militari związani ze Śląskiem Cieszyńskim”, wydany przez cieszyński Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego we współpracy z Cieszyńskim Klubem Hobbystów. Premiera książki zbiegła się z wykładem jej autora Stefana Króla w świetlicy Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie.

 

 

 

 


Na Rynku w Strumieniu

RATUSZ ODZYSKAŁ BLASK

Zakończył się drugi etap remontu strumieńskiego ratusza. W efekcie ten zabytkowy budynek nie tylko w pełni odzyskał blask, ale także jego główna sala jest nowocześnie wyposażona. Jego kompleksowy remont ruszył blisko dekadę temu, kiedy to władzom miejskim Strumienia udało się pozyskać na ten cel unijne pieniądze w ramach współpracy polsko-słowackiej.

 

 


W Wiśle nad Wisłą

DŁUGIE NA REMONT CZEKANIE

Dla tych, którzy kibicują modernizacji przedwojennego wiślańskiego basenu mamy dwie wiadomości: złą i dobrą. Pierwsza jest taka, że pod koniec września kąpielisko ciągle przypominało ruinę, o której nikt nie pamięta i próżno było tam szukać robotników biorących się za remont. A druga jest taka, że lada dzień ma się rozpocząć modernizacja basenowych niecek.