Głos Ziemi Cieszyńskiej nr 9 z dnia 5.03.2021 r.

Wataha w Chybiu

Wilki pojawiły się na terenie gminy Chybie. Drapieżniki, o czym informowaliśmy, coraz częściej widywane są w powiecie cieszyńskim, w tym m.in. w Wiśle, Skoczowie, Brennej czy Dębowcu.


Mocne zaciskanie pasa

Chude lata dla Brennej

Wszystkie gminy powiatu cieszyńskiego, podobnie jak sam powiat, od początku roku funkcjonują w oparciu o budżet przyjęty na 2021 rok. Wyjątkiem gmina Brenna, gdzie dotąd tej najważniejszej uchwały nie udało się podjąć. Samorząd spod Kotarza ma ostateczny czas do 31 marca. Pozwala na to sejmowa poprawka, na uchwalenie gminnego budżetu w „covidowym czasie” nie do końca stycznia, lecz do końca marca. W przypadku Brennej ten licznik bije coraz szybciej…


Stalmacha w Skoczowie w remoncie

Szykują się utrudnienia!

Rusza remont ulicy Stalmacha w Skoczowie, od skrzyżowania z placem Stary Targ do skrętu na Wiślicę. Starosta cieszyński, Mieczysław Szczurek, jest zadowolony z faktu, iż udało się doprowadzić do rozpoczęcia przebudowy kolejnego odcinka drogi powiatowej w regionie. Nie ukrywa też, że radości towarzyszą także obawy. Dlaczego?

 

 


Kolejna wycinka przy kolei

Krajobraz iście księżycowy rozciąga się wzdłuż kolejowych torów w gminie Chybie i Strumień. Wszystko za sprawą kolejnej już w regionie wycinki drzew i krzewów w sąsiedztwie linii kolejowej. Pod topór poszły m.in. dęby, olchy, brzozy czy wierzby. – Maksymalnie ograniczamy liczbę usuwanych drzew – przekonuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.