Wydanie nr 08 z dnia 22.02.2019 r.

Szpital cierpi na braki, a dyrektor dostaje nagrodę

ODDZIAŁ WIDMO

Stało się. 16 lutego oddział chirurgiczny dla dzieci Szpitala Śląskiego został zamknięty… Dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie zakłada, że taka sytuacja potrwa do 15 maja, licząc, że w ciągu trzech miesięcy uda się znaleźć lekarzy chętnych do pracy nad Olzą. W tym czasie dzieci i rodzice powinni szukać pomocy w placówkach znajdujących się poza Cieszynem.


EKRANY W BUDOWIE

Mieszkańcy Skoczowa doczekali się – wzdłuż przecinającej miasto drogi ekspresowej rozpoczęto budowę kolejnych ekranów akustycznych. Choć zasadnicze prace ruszyły niedawno, przygotowania do przedsięwzięcia trwały już wiele miesięcy.


Jan Bojko – artysta niezwykły

Z POGRANICZA CZASÓW…

Niezwykły człowiek, niezwykłe prace, niezwykły klimat… Tak można podsumować najnowszą wystawę w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej, poświęconą twórczości lokalnego rzeźbiarza, Jana Bojko.

 

 

 


Mieszkańcy Pastwisk i Kalembic mają dość

WYKURZYĆ TRANZYT

Mieszkańcy cieszyńskich dzielnic Kalembice i Pastwiska walczą o zastopowanie tirów pędzących ulicą Katowicką. Powracamy do tej sprawy na łamach „Głosu” kolejny raz, ponieważ nie doczekała ona dotąd rozwiązania.