Wydanie nr 1 z dnia 4.01.2019

Kubalonka: trasy do modernizacji (cd.)

PLAN TUŻ-TUŻ

W lutym powinny zniknąć formalno-prawne przeszkody uniemożliwiające rozpoczęcie modernizacji tras biegowych na Kubalonce. A za dwa lata mają na nich rywalizować najlepsi młodzi sportowcy z całego świata.


NOWY ROK – NOWY DYREKTOR

Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”. Od pierwszych dni stycznia w najważniejszym fotelu w tej instytucji zasiada Adam Cieślar. Na rozmowy kwalifikacyjne zostało zaproszonych dziewięć osób: oprócz Adama Cieślara, Liliana Cieślar, Paweł Jagodziński, Janusz Kania, Krystyna Irena Kurek, Robert Orawski, Lilla Salachna-Brzoza, Monika Sikora-Monkiewicz oraz Marta Szymik.

 

 

 

 

 


Cieszyn: wszystko w rękach mieszkańców

CZAS NA GŁOSOWANIE

23 projekty zostały zarekomendowane do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok w Cieszynie i powalczą o pieniądze na realizację. Są to pomysły dotyczące różnych dziedzin życia społecznego i adresowane do różnych grup społecznych czy wiekowych.


Na stadionie „Cukrownika”

TRYBUNA WRESZCIE GOTOWA

Na wiosnę piłkarscy kibice „Cukrownika” Chybie mecze swojej drużyny będą mogli oglądać w komfortowych warunkach – siedząc na nowych krzesełkach pod nowym dachem. Można powiedzieć: nareszcie, gdyż pierwotnie inwestycja ta miała być zakończona… jesienią 2017 roku!

 

 

 


Wciąż w rękach Szwedów…

FABRYKA SPRZEDANA

Pod koniec ubiegłego roku poinformowaliśmy, że skoczowski zakład produkujący meble i ich elementy z litego drewna dla Ikei czekają zmiany. Jego właściciel rozpoczął bowiem poszukiwania nowego podmiotu, który przejmie fabrykę. I taki wreszcie się znalazł…