Wydanie nr 10 z dnia 9.03. 2018

Cieszyn: byle do października…

RUSZYŁ REMONT KATOWICKIEJ

W ostatnich dniach ekipa drogowców pojawiła się na ulicy Katowickiej w Cieszynie. To znak, że rozpoczął się zapowiadany remont niespełna dwukilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej DW 938. O kłopotach kierowców i uciążliwościach dla mieszkańców pisaliśmy wielokrotnie na łamach „Głosu”. Przewidywaliśmy też problemy związane z remontem. I pojawiły się one już na samym początku realizacji inwestycji…

 


Na kierownika i dyrektora w Strumieniu

SKARGA DO RADNYCH

Do Rady Miejskiej Strumienia trafiła dość obszerna skarga jednej z mieszkanek tej gminy dotycząca poczynań kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Co ustalili radni i jaką podjęli decyzję?

 


ZMORA PIESZYCH

Ulica Lipowska w Ustroniu ma kilka kilometrów długości. Najgorszy pod względem bezpieczeństwa jest odcinek od skrzyżowania z ulicą Szkolną do skrzyżowania z Leśną. Te niecałe pół kilometra drogi to prawdziwa zmora dla mieszkańców i turystów.

 

 

 


Na przystanku w Zaborzu

PASAŻEROWIE MOKNĄ

Mieszkańcy Zaborza korzystający z transportu kolejowego skarżą się na spartańskie warunki, w jakich muszą oczekiwać na pociąg na miejscowym przystanku. Co na to zawiadująca kolejową infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe?