Wydanie nr 10 z dnia 11.03.2022 r.

Wielka inwestycja w Zamarskach

Nowe oblicze Domu Ludowego

Dom Ludowy w Zamarskach ma zostać wizytówką wsi. W tym celu już wkrótce ruszy szeroko zakrojona inwestycja, na którą udało się pozyskać pieniądze z Polskiego Ładu. 7 marca w Zamarskach przedstawiono założenia przebudowy. Co konkretnie się zmieni?

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bo Głęboka ma być deptakiem

Od 10.00 do 17.00 nie wjedziesz

O organizacji ruchu na ulicy Głębokiej dyskutowano podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej w Cieszynie. Powodem jest ograniczenie godzin, podczas których można wjechać na jedną z najważniejszych arterii w mieście. Sytuacja szczególnie dotyka dostawców i kurierów. Radny Paweł Czycharowski zwrócił uwagę, że właśnie ta grupa zawodowa może mieć w mieście nieco „pod górkę”. Co na to władze Cieszyna? I co zmieni się w organizacji ruchu na ul. Głębokiej?

 


Dzięki nim codzienność jest prostsza

Śląska Rzecz poszukiwana

Ruszył nabór zgłoszeń do konkursu Śląska Rzecz, organizowanego przez Zamek Cieszyn. Idea i wartości, jakie przyświecają przedsięwzięciu, są wciąż aktualne, a zwłaszcza w nieustannie zmieniającej się rzeczywistości i po niełatwych doświadczeniach ostatnich dwóch lat. Zamek Cieszyn docenia bowiem szczególnie lokalność połączoną z odwagą myślenia poza schematami i gotowością reagowania na potrzeby ludzi.


Puchar Prezydenta był blisko

8 marca zakończył się sezon zasadniczy hokejowej Tipsport Extraligi w Czechach. Popularny w naszym regionie i mocno wspierany przez polskich kibiców tej dyscypliny sportu zespół Oceláři Trzyniec zakończył tą część rozgrywek na wysokim, drugim miejscu. Obrónców tytułu mistrzowskiego wyprzedził tylko Mountfield Hradec Králové.