Wydanie nr 11 z dnia 16.03.2018

Cieszyn: remont Katowickiej i…

STRACH PRZED TIRAMI

Kierowców korzystających z ulicy Katowickiej w Cieszynie czeka przynajmniej pół roku utrudnień. Mniejszych lub większych – w zależności od rodzaju i natężenia robót. Ludzie już narzekają, a to przecież dopiero początek kłopotów…

 

 

 

 

 


Dla kościoła i dwóch muzeów

MILIONY Z KATOWIC

Jak informuje Sylwia Cieślar, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, blisko 20 milionów zł trafi w tym roku z samorządu województwa śląskiego na ochronę i pielęgnację dziedzictwa kulturowego Śląska Cieszyńskiego.

 


Kto zbuduje nową trybunę? (cd.)

CHĘTNI SĄ, ALE ZA DRODZY

Samorząd Chybia chce, aby na stadionie, na którym mecze rozgrywają piłkarze miejscowego Cukrownika, kibice mieli godne warunki do oglądania futbolowych spotkań. Nadal jednak nie wiadomo, kto i kiedy zbuduje nową trybunę na stadionie. Fiaskiem zakończył się bowiem drugi przetarg ogłoszony na dokończenie rozgrzebanych prac.

 


POSYPAŁY SIĘ MEDALE!

Na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim. Od mocnego uderzenia rozpoczęła rywalizację Katarzyna Wąsek. W ostatecznym rozrachunku zawodniczka SRS Czantoria Ustroń została multimedalistką imprezy.