Wydanie nr 12 z dnia 23.03.2018

CHYBIE PISZE DO MINISTRA

20 marca sesja Rady Gminy Chybie rozpoczęła się od skromnej uroczystości – krwiodawca Jacek Orawiec z rąk Bogdana Ogrockiego, prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej, otrzymał odznakę przyznawaną tym osobom, które oddały minimum 20 litrów krwi. Podczas sesji poruszono też inne ważne tematy, jak np. o piłkarskim boisku ze sztuczną nawierzchnią…

 

 

 

 

 


Nowa atrakcja perły Beskidów

SZLAK NIEDŹWIADKA W WIŚLE

Każdego roku tysiące turystów wędrują po Wrocławiu w poszukiwaniu znajdujących się w jego różnych częściach krasnali. Wkrótce podobna zabawa ma być możliwa w Wiśle. Chodzi o trzy kamienne niedźwiadki, które przed laty stały w parku Kopczyńskiego w Wiśle – jeden duży, niczym cyrkowy miś, stojący na kuli oraz dwa mniejsze, z których jeden pchał kamienną kulę, a drugi szedł w jego kierunku. Do dziś ocalał tylko ten największy, ale wkrótce może mieć towarzystwo…

 


Cieszyn: elektronika ułatwi życie pasażerom

FINISZ NA HAJDUKA

– Kiedy wreszcie zostanie otwarty dworzec? – dopytują Czytelnicy „Głosu”. – Wygląda, że wszystko zostało już zrobione – dodają. I mają rację, ponieważ roboty budowlane faktycznie zostały zakończone. Pozostaje jednak jeszcze nie mniej ważna sprawa, czyli wyposażenie dworcowych pomieszczeń. Inwestycja ma półroczny poślizg, ale lada tydzień zintegrowany węzeł przesiadkowy przy ulicy Hajduka zostanie w pełni oddany do użytku.

 


KULIGI POD KONTROLĄ

Trwają prace związane z utworzeniem regulaminu dotyczącego przewozów konnych na terenie Nadleśnictwa Wisła. To pokłosie wydarzenia, do którego doszło w Dolinie Białej Wisełki w Wiśle Czarnem, które odbiło się szerokim echem nie tylko w regionie, ale i kraju. Przypomnijmy, że w finale jednego z kuligów, organizowanego 17 lutego, padł koń ciągnący sanie z turystami, co sprawiło że zimowe imprezy znalazły się na celowników obrońców praw zwierząt.


Weekend Haratyka i Błachowicza

NIE ZAWIEDLI!

To był weekend wojowników z naszego regionu! Do klatek weszli Rafał Haratyk z Ochab, reprezentant DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała oraz pochodzący z Cieszyna Jan Błachowicz. Obaj wygrali swoje pojedynki. Czy planują już następne walki?