Wydanie nr 12 z dnia 22.03.2019 r.

Nieważne, jakie będzie powietrze

KAŻDY ZAPŁACI TYLE SAMO

Ustroń ma za sobą kłopoty związane ze stawkami opłaty uzdrowiskowej. Uchwała podjęta jesienią ubiegłego roku została zastopowana przez nadzór prawny wojewody śląskiego. Uchwałę przyjęto ponownie już ze stosowną poprawką.


BASEN DO ZAMKNIĘCIA

Basen sportowy znajdujący się na terenie cieszyńskiego kampusu Uniwersytetu Śląskiego i będący jednym z dwóch tego typu obiektów w powiecie cieszyńskim czeka przebudowa.
Przedsięwzięcie jest finansowane z budżetu uczelni, uzupełnione o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki – 3,5 mln zł.


Pogwizdów: Dom Ludowy odmłodnieje

80-LATEK DO LIFTINGU

Dom Ludowy w Pogwizdowie dostanie nowe życie. Gmina Hażlach otrzymała właśnie finansowy zastrzyk z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Kwota sięgająca blisko 2 mln zł pozwoli nie tylko na gruntowną modernizację tego obiektu, ale też na jego wyposażenie.

 

 

 

 

 


Istebna może być dumna

BRAWA ZA GWARĘ

Anna Legierska, uczennica trzeciej klasy gimnazjalnej, działającej w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Józefa Londzina w Istebnej, a także jej nauczycielka – Alicja Glebowicz-Gazurek – mogą być z siebie dumne. Utalentowana góralka świetnie zaprezentowała się w konkursie recytatorskim.