Wydanie nr 12 z dnia 24.03.2023 r.

Cieszyńska Rada Seniorów pyta władze miasta

Gdzie są pieniądze?

44 tys. zł – tyle w 2022 roku miasto Cieszyn przeznaczyło na program szczepień przeciwko grypie dla seniorów. Problem w tym, że program nie był w ogóle realizowany. Gdzie więc podziały się pieniądze?


Szpital: Za apelami powinno iść konkretne wsparcie

Co dalej z cieszyńską pediatrią?

Brak kadry medycznej sprawił, że od 1 stycznia do końca marca zawieszona została praca Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Dla rodziców małych pacjentów to duży kłopot. Czy coś zmieni się od 1 kwietnia?

 

 

 

 


Tu brakuje rąk do pracy

Minimalnym wzrostem stopy bezrobocia powitał powiat cieszyński 2023 rok. W grudniu osób bezrobotnych w naszym regionie było 3138, w styczniu 3219, a w lutym – 3357. Poziom bezrobocia zaczął delikatnie rosnąć z 5 proc. na koniec 2022 roku, przez 5,1 proc. w styczniu, do prognozowanych 5,3 proc. na koniec lutego.


Wyplatanie na liście

Wyplatanie z korzeni świerkowych w Beskidzie Śląskim znalazło się na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Decyzję ministra kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotra Glińskiego, poprzedziły wieloletnie starania środowisk związanych z praktykowaniem tego unikatowego rzemiosła na Śląsku Cieszyńskim.