Wydanie nr 12 z dnia 26.03.2021 r.

AstraZeneca? Nie, dziękuję

W ostatnim czasie obserwowany jest spadek chętnych na szczepienia przeciwko Covid-19 preparatem AstraZeneca. Tylko do Szpitala Śląskiego w Cieszynie w ostatnim czasie nie zgłosiło się na szczepienie około 200 zarejestrowanych osób!

 

 


Zmiana u sterów najstarszego muzeum w Polsce

Czy konkurs się odbędzie?

Marian Dembiniok, dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego, w najbliższym czasie wybiera się na emeryturę. Środowisko muzealników, a także ludzi kultury związanych ze Śląskiem Cieszyńskim, zastanawia się, kto stanie na czele jednego z najstarszych muzeów publicznych w Europie Środkowej i najstarszego muzeum publicznego w Polsce, założonego w 1802 roku przez ks. Leopolda Jana Szersznika.

 

 

 


Konserwatorzy w Skoczowie się nie nudzą

Świątynia odzyskuje blask

Konserwatorzy zadomowili się w zabytkowym kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie. Od 2010 roku trwały bowiem w świątyni, podzielone na etapy, prace przy drewnianej balustradzie chóru muzycznego i empor, a obecnie specjaliści działają przy prospekcie oraz organach firmy Gebrüder Rieger z 1892 roku.

 


Głęboka obsuwa

Rewitalizacja ulicy Głębokiej w Cieszynie zdaje się nie mieć końca… Wciąż trwa remont pierwszego odcinka tej ważnej ulicy w mieście, w związku z czym kłopoty mieszkańców i przedsiębiorców piętrzą się, a nerwy puszczają już wszystkim. Świątecznej atmosfery próżno tam szukać.