Wydanie nr 13 z dnia 29.03.2018

Radny domaga się konferencji

CO Z TYM SMOGIEM?

Smog to palący temat ostatnich lat. Również w powiecie cieszyńskim coraz wyraźniej słychać głosy mówiące o tym, że coś konkretnego trzeba wreszcie z tym problemem zrobić. Ostatnio w sprawie smogu interpelację złożył radny powiatowy Andrzej Bacza. Ten krok związany jest z tym, iż niedawno w Skoczowie zamontowane zostały dwa czujniki pomiaru stężenia zanieczyszczeń powietrza, których wyniki są alarmujące.


Z Koniakowa na światowe wybiegi

KORONKI ROBIĄ FURORĘ

Koniakowskie koronki to duma naszego regionu. Misternie heklowane dzieła sztuki nieustannie rozsławiają Trójwieś nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Ich niepowtarzalny urok doceniła ostatnio światowej sławy japońska projektantka, za sprawą której koronki trafiły na paryskie wybiegi mody w ramach prestiżowej imprezy Fashion Week.

 

 


Wiesz, co jesz?

JAJKO JAJKU NIE RÓWNE

W święta wielkanocne konsumpcja jajek gwałtownie idzie w górę. Nie tylko są one wręcz obowiązkową potrawą podczas niedzielnego śniadania, ale także stanowią ważny składnik świątecznych sałatek, wypieków i innych smakołyków. Warto więc wiedzieć, że – wbrew pozorom – jajko jajku nie zawsze jest równe.

 

 


 

Miłośnicy Wisły

STARE, DOBRE, TOWARZYSTWO

W 1905 roku w Wiśle powstało stowarzyszenie stawiające sobie za cel popularyzację tego letniska oraz poprawę jego szeroko rozumianej infrastruktury turystycznej i warunków pobytu gości. Dlaczego w małej i peryferyjnie położonej miejscowości zawiązała się organizacja, której mogły Wiśle pozazdrościć dużo większe i znacznie bardziej znane kurorty?

 

 


Tata rajdowiec, czyli…

ŻYCIE BEZ ZAKRĘTÓW BYŁOBY NUDNE!

Trzykrotny rajdowy mistrz Europy, czterokrotny rajdowy mistrz Polski i trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski… Kajetan Kajetanowicz z Ustronia osiągnął w swojej karierze wiele szczytów i cały czas wyznacza sobie nowe, ambitne cele. Utalentowany sportowiec od 11 miesięcy pełni jednak jeszcze inną, być może najważniejszą, życiową rolę. Jest tatą. Jak mistrz kierownicy odnajduje się w relacjach ze swoją córeczką? Czy narodziny dziecka zmieniły jego podejście do sportu?


Jak Marcin Kukulski przebił się do elity

NAJLEPSZY KUCHARZ WŚRÓD SIATKARZY

Wzorowo rozwija się kariera sportowa Marcina Kukulskiego, utalentowanego siatkarza ze Skoczowa. Jeszcze niedawno grał w drużynie juniorskiej, by trafić do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Dla młodego siatkarza to nie tylko szansa pokazania się na ekstraligowych parkietach, ale także poznania atmosfery towarzyszącej Lidze Mistrzów.