Wydanie nr 13 z dnia 1.04.2022 r.

Wątek rosyjskiej agresji na sesji

Co dalej z pomnikiem?

Ukryty za gęstym żywopłotem stoi tu od 65 lat. Wcześniej zajmował miejsce pod Wzgórzem Zamkowym. W 1957 roku został przeniesiony do kwatery żołnierzy Armii Czerwonej, usytuowanej na Cmentarzu Komunalnym na cieszyńskim Bobrku. Czy teraz trafi na śmietnik historii, podobnie jak obelisk czerwonoarmistów, na którego miejscu stoi teraz cieszyńska Nike?

 

 


Dziurawa petycja

Powyższy tytuł, zaproponowany przez Czytelniczkę, można odnieść do stanu drogi w gminie Brenna, ale też do sposobu, w jaki władze tej gminy rozpatrzyły petycję. Sprawdziliśmy, jak wprawa wygląda z drugiej strony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Mieszkańcy mają już dość!

Daleka droga do remontu Hażlaskiej

Problemów z ul. Hażlaską jest wiele. Daleka droga do pełnej naprawy tej ulicy, ale jakiś krok wykonano. Czy ten krok i obietnice wystarczą, by obyło się bez blokujących ruch w mieście protestów?

 

 

 

 

 


ZUS przygląda się umowom o dzieło

Rejestr obala mity?

1 stycznia 2021 roku, na mocy przepisów tarczy antyrakietowej, wprowadzono obowiązek informowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o umowach o dzieło. Zobowiązani przekazują informację na odpowiednim formularzu, wpisując do niego dane swoje oraz wykonawcy umowy o dzieło, a także datę rozpoczęcia i zakończenia wykonywania tej umowy oraz jej przedmiot. Jakie płyną dane z tego rejestru?\