Wydanie nr 13 z dnia 3.04.2020 r.

Adopcje i praca schroniska ograniczone przez wirusa

Zwierzęta w próżni

Epidemia koronawirusa, z którą zmagamy się od kilku tygodni, odbija się na każdej dziedzinie naszego życia – rodzinnego, społecznego czy zawodowego. Podcina prawie wszystkie gałęzie gospodarki. Cieniem kładzie się na działalności instytucji kultury i wielu innych. Nie ma praktycznie przestrzeni, w której nie doszłoby do zmiany. Również w schroniskach dla zwierząt.

 

 


Wielkanoc inna niż wszystkie…

To będą święta wielkanocne, jakich nie było nigdy. Nie będzie kościołów pełnych wiernych, drogi krzyżowej, tradycyjnych procesji, święcenia pokarmów przez księży. W związku z pandemią koronawirusa Watykan wydał bowiem szczególne zalecenia dotyczące Wielkanocy, a w ślad za nim reagowali biskupi w Polsce.

 

 

 


W Bażanowicach łapią się za głowy

Konserwator dyktuje… przystanki

Mieszkańcy Bażanowic podzielili się z „Głosem” informacją o pomiarach prowadzonych przez geodetów w rejonie drogi powiatowej. Dowiedzieli się, iż jest plan dotyczący zmiany miejsca przystanku autobusowego, usytuowanego obecnie w sąsiedztwie mleczarni (starej obory). Jak słyszeli, przystanek ten ma być przeniesiony w dół, prawie w rejon zakrętu „powiatówki” w kierunku Goleszowa.