Wydanie nr 14 z dnia 9.04.2021 r.

Obostrzenia zostały utrzymane

Dane Ministerstwa Zdrowia nie napawają optymizmem. Sytuacja w szpitalach na Śląsku jest bardzo trudna. Z danych udostępnionych 7 kwietnia wynika, że zajętych jest 86,81 proc. łóżek dla pacjentów covidowych oraz 90,05 proc. łóżek respiratorowych. A liczba chorych wciąż rośnie. Stąd konieczna relokacja części pacjentów.


Rzutem na taśmę, ale z nadwyżką

Brenna z budżetem

Brenna, jako ostatnia w powiecie cieszyńskim, przyjęła uchwałę budżetową na 2021 rok. Sesja Rady Gminy miała miejsce rzutem na taśmę, 29 marca, na kilka dni przed upływającym wraz z końcem miesiąca ostatecznym terminem na podjęcie decyzji przez radnych.


Starostwo zdecydowało

Szczepienia na „Bajerkach”

Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński, przekazał wojewodzie śląskiemu wstępną informację o możliwości zlokalizowania punktu szczepień masowych w powiecie cieszyńskim. Samorządy, zgodnie z decyzją rządu, muszą otworzyć przynajmniej jeden punkt w powiecie.


Z dziejów cieszyńskiego ratusza (3)

Sala na cześć cesarza

Dokładnie 525 lat liczy najbardziej charakterystyczna budowla nadolziańskiego grodu. Mowa o ratuszu miejskim, który kilka razy zmieniał swój wygląd, głównie z powodu pożarów trawiących miasto. Obecny murowany obiekt pochodzi z połowy XIX wieku.