Wydanie nr 15 z dnia 13.04.2018

Dzięki ludziom dobrej woli

SZPITAL ZNÓW BOGATSZY

„Dziękujemy” – to słowo wielokrotnie padło podczas ostatniego spotkania w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. W sali konferencyjnej zgromadzili się przedstawiciele Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, dyrekcja lecznicy, a także władze miasta i powiatu. Wszyscy przyszli po to, by wyrazić wdzięczność Janinie i Henrykowi Smykowskim za wsparcie, jakiego od ponad trzech lat udzielają szpitalowi i jego pacjentom.

 


Cieszyn: jest kasa na remont u bonifratrów

MUR GROZI KATASTROFĄ

100 tys. zł przeznaczy cieszyński samorząd na remont pierwszej części ogrodzenia znajdującego się pomiędzy klasztorem ojców bonifratrów a parkiem przy kościele św. Trójcy. Mur został postawiony na przełomie XVII i XVIII wieku i od dziesięcioleci chyli się ku upadkowi. Jego stan techniczny jest katastrofalny…

 

 

 


Zmiana nazwy w Brennej

WOJEWODA DEKOMUNIZUJE

Józef Szewczyk był jedynym patronem ulicy w Brennej, który – zgodnie z tak zwaną ustawą dekomunizującą nazw budowli, ulic, mostów i placów – został zakwestionowany przez Instytut Pamięci Narodowej. IPN uznał, że taki patron symbolizuje komunizm, a tego właśnie zakazuje wspomniana ustawa. Dlatego teraz ulica ta będzie się nazywać Zielną.


Karczma się sypie! (cd.)

RUNĘŁA ŚCIANA

Kilka tygodni temu pisaliśmy w „Głosie” o rozsypującej się starej gospodzie w Pruchnej, która stwarzała zagrożenie dla pieszych i kierowców. W połowie marca ruch na rondzie, u zbieg ulicy Głównej i drogi wojewódzkiej DW 938 (Pawłowice – Cieszyn), został mocno ograniczony. Przez kilka godzin trwała… rozbiórka sypiącej się karczmy. Wcześniej cegły ze ściany budynku zaczęły spadać na drogę.