Wydanie nr 15 z 16.04.2021 r.

Ptasia grypa nie do zatrzymania

To już kryzysowa sytuacja!

Drugie ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków w powiecie cieszyńskim. Choroba została wykryta w kolejnym gospodarstwie komercyjnym w Simoradzu, w którym utrzymywano ponad 50 tysięcy sztuk drobiu. Bogusław Kubica, powiatowy lekarz weterynarii w Cieszynie, nie ukrywa, że jest to już kryzysowa sytuacja…

 

 


Darmowy internet w gminie Goleszów

Trzynaście punktów dostępu

Wsparcie finansowe z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa pozwoli uruchomić na terenie gminy Goleszów punkty z bezpłatnym dostępem do internetu. Hotspoty mają być gotowe jeszcze w tym roku.


30 lat Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego

Pieniądze zamieniają w sprzęt

Za nami trudny rok życia w pandemicznej rzeczywistości. Starcie z koronawirusem wystawiło służbę zdrowia na niespotykaną dotąd próbę. Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego zauważa jednak, że mijający czas pokazał także, jak duże i pełne chęci do pomocy są ludzkie serca oraz jak bardzo mieszkańcy regionu potrafią zadbać o wspólne dobro.

 

 

 

 


Pandemia nie odpuszcza – ZUS przypomina

Gdy trafisz na kwarantannę…

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Na kwarantannę lub izolację trafiają kolejne osoby. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że ubezpieczeni, podlegający ubezpieczeniu chorobowemu, za czas kwarantanny lub izolacji, mają prawo do świadczeń chorobowych. W zależności od sytuacji, można otrzymać wynagrodzenie za czas choroby, zasiłek chorobowy lub opiekuńczy. Warunkiem jest podleganie ubezpieczeniu chorobowemu.


Tatra zasłużyła już na odpoczynek

Bój o wóz dla Ochab zakończony

W gminie Skoczów kolejne jednostki ochotniczej straży pożarnej wzbogacane są o nowe pojazdy. Tym razem przyszła kolej na Ochaby. W miejscowej remizie zaparkował ciężki wóz gaśniczy. Renault kerax z 2002 roku wcześniej służyło strażakom zawodowym z Cieszyna.

 

 

 


Z lekkoatletycznego archiwum

Ten, co ciepał kijem

Kiedyś „królowa sportu” w cieszyńskim regionie była jedną z wiodących dyscyplin sportu. Najstarszym kibicom pozostały tylko wspomnienia dawnych sukcesów lekkoatletów i lekkoatletek oraz opowieści o barwnych postaciach. Pośród nich był bez wątpienia Jan Kozieł rodem z Lesznej Górnej.