Wydanie nr 16 z dnia 20.04.2018

WKRÓTCE WIELKIE OTWARCIE!

27 kwietnia – na ten dzień długo czekali mieszkańcy Cieszyna. Właśnie wtedy bowiem nastąpi oficjalne otwarcie nowego dworca nad Olzą i całego węzła przesiadkowego. Ulica Hajduka będzie z tej okazji wyłączona z ruchu. Kolejnego dnia z placu odjadą pierwsze autobusy, a na peronach pojawią się pierwsi pasażerowie.

 

 


Olimpijczycy z Trójwsi odebrali honory

OSIĄGAJĄC SZCZYTY…

Władze samorządowe gminy Istebna spotkały się z pochodzącymi z Trójwsi sportowcami, którzy reprezentowali Polskę na zimowej olimpiadzie w Pjongczang. Podziękowaniom, gratulacjom i serdecznym uściskom nie było końca!

 

 

 


Chorujesz? Powodem może być… praca

SANEPID SPRAWDZA

Inspektorzy cieszyńskiego sanepidu regularnie kontrolują warunki, w jakich pracują mieszkańcy naszego regionu. W ubiegłym roku przeprowadzili 55 kontroli w 38 zakładach (rok wcześniej 52 w 32 zakładach). Jakie są wnioski?


DUBLET DLA USTRONIA

W Szkole Podstawowej nr 6 w Ustroniu Nierodzimiu odbył się finał powiatowy 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Rywalizowały najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych. W końcowym rozrachunku gospodarze okazali się… niezbyt gościnni.