Wydanie nr 16 z 19.04.2024 r.

Wybory też na uczelni. Rektor stela

16 kwietnia odbyły się wybory rektora Uniwersytetu Śląskiego na kadencję 2024-2028. W wyniku głosowania, w pierwszej turze wybrany został prof. dr hab. Ryszard Koziołek. Naukowiec pochodzi z Jaworza. To jego kolejna kadencja na czołowym stanowisku śląskiej uczelni, która w Cieszynie posiada swój Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji.

 

 

 

 

 

 


Życie pisze drogowy scenariusz… Co dalej z remontem ulic w Pogwizdowie?

W marcu mieszkańców naszego regionu zelektryzowała wiadomość o tragicznym w skutkach wypadku samochodowym w Ustroniu Nierodzimiu. Zginął w nim przedsiębiorca. Firma jego żony realizowała zaś jedną z ważnych inwestycji drogowych naszego regionu – remont ulic Cieszyńskiej i Katowickiej w Pogwizdowie. Tamtejsi mieszkańcy zastanawiają się teraz, co dalej i domagają się od powiatu działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 


Polityczna próba sił

W studiu Beskidzkiej TV debatowały ze sobą kandydatki do fotela burmistrza Cieszyna – ubiegająca się o reelekcję Gabriela Staszkiewicz oraz radna Joanna Wowrzeczka. Widzowie dowiedzieli się, w czym panie się różnią, a w czym zgadzają. Jakie są ich pomysły na gminną oświatę, lokalną gospodarkę, politykę ekologiczną czy przyciągnięcie do miasta rzeszy turystów. Podczas dyskusji nie zabrakło też oczywiście wymiany drobnych uszczypliwości…

 

 

 

 


Koszty przyprawiają o zawrót głowy?

Sprawa cieszyńskiego tramwaju po raz kolejny stała się tematem wiodącym w Cieszynie. Fakt jest bowiem taki, że wydatki związane z projektem mocno nadszarpnęły budżet miasta. Wydaje się jednak, że to nie koniec…

 

 

 

 

 

 


Cud pod Jaworowym. Trzynieccy hokeiści napisali historię

Niemożliwe nie istnieje – takie motto od tego sezonu może towarzyszyć kibicom Oceláři Trzyniec. Czerwono-biali w nieprawdopodobnych okolicznościach awansowali do finału play-off hokejowej Tipsport Extraligi, w którym walczą o piąty z rzędu tytuł mistrzowski z Dynamem Pardubice.

 

 

 

 

 


Rozłącz się! Telefoniczni oszuści w natarciu

190 tys. zł – tyle stracił podczas rozmowy z fałszywym konsultantem mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Chcesz tego uniknąć? Rozłącz się! Zweryfikuj rozmówcę! To gwarancja bezpieczeństwa. Niestety, pomimo wielu ostrzeżeń i informacji medialnych na temat metod działania oszustów, wciąż dochodzi do przestępstw, w których oszukani tracą swoje pieniądze. Jak do tego doszło w powiecie cieszyńskim?