Wydanie nr 16 z dnia 21.04.2023 r.

​Nowy prezes browaru

​Pisaliśmy niedawno o zmianach właścicielskich w cieszyńskim browarze. Teraz doszło do kolejnych. – Celem jest rozwój spółki jako przedsiębiorstwa specjalizującego się w warzeniu i produkcji piwa według starej pilzneńskiej receptury. Do obecnego udziałowca MJG Investments Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych (MJG FIZAN), dołączył KDW Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (KDW FIZ) – czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji.


Wiśle zależy, by upamiętnić pisarza

Dom Pilcha a polityka

Niemal dokładnie rok temu miasto Wisła nabyło dom rodzinny pisarza Jerzego Pilcha. Celem zakupu było między innymi stworzenie tam domu pracy twórczej imieniem jego właściciela. Temat powraca w związku ze staraniem się o fundusze na ten cel.

 

 

 

 


Masz szambo albo przydomową oczyszczalnię ścieków?

Szykuj się na podwyżkę!

Samorządy stoją przed nie lada wyzwaniem. To określenie górnych stawek opłat za wywóz nieczystości ciekłych. I ostrzegamy, tanio nie będzie!


Blisko 65 tys. zł na narkotykowy pociąg

Hit czy kit?

Blisko 65 tys. zł Cieszyn zapłacił za program profilaktyczny „Revolution Train”. – To były najlepiej wydane pieniądze na takie działania – skomentowała Irena Fluder-Kudzia, cieszyńska radna. Jednak nie wszyscy podczas ostatnich obrad podzielili jej entuzjazm…