Wydanie nr 16 z dnia 23.04.2021 r.

Cieszyn: za prawie 10 tys. złotych

Ale jaja!

O gustach się ponoć nie dyskutuje. Jednak temat dekoracji wielkanocnych rozpalił mieszkańców Cieszyna. I to mimo że Wielkanoc już dawno minęła, a ozdoby zniknęły. Obrzydliwe, paskudne, kiczowate – to tylko niektóre z epitetów, jakie padały pod adresem ażurowych jajek, które pojawiły się na Górnym Rynku. I rozpoczęła się debata dotycząca estetyki oraz zaciskania pasa w mieście…

 

 


Połowa przedsiębiorców popełnia błędy

Źle informują o cenie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził, czy klienci są rzetelnie informowani o cenach towarów oraz usług. Inspektorzy pod lupę wzięli 2232 przedsiębiorców z całej Polski. Okazało się, że nieprawidłowości wykazano w 50 proc. kontrolowanych miejsc.

 

 

 


Komisja znika, problemy zostają?

To były piętnaste obrady doraźnej komisji do spraw sportu w Radzie Miejskiej w Cieszynie. I wydaje się, że ostatnie. Komisja najprawdopodobniej zostanie rozwiązana, choć problemy dotykające sport w nadolziańskim grodzie wcale nie zniknęły. Świadczy o tym choćby przeszła dwugodzinna, burzliwa dyskusja dotycząca planów modernizacji stadionu przy al. Łyska oraz uchwalonego już przez Radę Miejską Programu Wspierania Rozwoju Sportu i Rekreacji Miasta Cieszyna na lata 2021–2025.


LKS Kończyce Małe apeluje o wsparcie

Ta zrzutka to ostatnia deska ratunku!

To dla nich ostatnia deska ratunku. Problemy finansowe mocno dotykają sportowców. Niektóre kluby musiały zrezygnować z występów w rundzie wiosennej. Tak stało się w przypadku drużyny z Kaczyc. Teraz o wsparcie proszą piłkarze z Kończyc Małych.