Wydanie nr 16 z dnia 24.04.2020 r.

Wyniki u boromeuszek ujemne

Z drżeniem serca cieszyńskie boromeuszki, prowadzące w mieście Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, czekały na wyniki badań próbek pobranych od swoich podopiecznych z dwóch oddziałów oraz personelu, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Kiedy przyszła informacja o tym, że wszystkie są ujemne, w ośrodku zapanowała wielka radość.


Poszukiwany dom na starość

Przygarnij Miśka!

Urszula Wieja, na co dzień mieszkanka Warszawy, przed szalejącym wirusem schroniła się w rodzinnych stronach w Jasienicy. I postanowiła zrobić coś niezwykłego – znaleźć dom dla Misia, 10-letniego kundelka z problemami zdrowotnymi.

 

 

 

 

 

 


 

Sen o granicy prysnął

Po wejściu do strefy Schengen otwarte granice państwowe miały być szansą na lepsze jutro dla wielu rodzin. Zamiast – jak do 2007 roku dzielić – miały wreszcie połączyć. I tak się stało. Przez ponad dekadę łączyły wspólne pomysły, projekty, interesy i mosty. Zapomnieliśmy, czym tak naprawdę jest granica i co oznacza. W naszej społecznej świadomości przestała istnieć. Teraz budowana latami współpraca transgraniczna zaczyna na naszych oczach się sypać. O przepaści, która stworzyła się między Polakami i Czechami, a także o problemie pracowników transgranicznych Katarzyna Lindert-Kuligowska rozmawia z Bogdanem Kasperkiem, dyrektorem biura Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”, czyli Euroregionu Śląsk Cieszyński.


W Dębowcu nie boją się wirusa?

To miał być test – czy połączenie ze wszystkimi radnymi jest możliwe oraz czy system do głosowania działa bez zarzutów. Mimo to mieszkańców mocno zaniepokoiła transmisja online, którą mogli obejrzeć na żywo 17 kwietnia. Dlaczego nikt w sali obrad w dębowieckim urzędzie nie miał maseczki?