Wydanie nr 17 z dnia 30.04.2021 r.

Ruszają szczepienia!

Dostawy mniejsze, punkty gotowe

W powiecie cieszyńskim powstały trzy punkty szczepień powszechnych. Jest więc szansa na to, że szczepienia nabiorą tempa. Rząd jednak podkreśla, że wszystko zależy od dostaw. A te, mimo obietnic producentów, mają być mniejsze…

 

 

 


Fedruje jeszcze jedna kopalnia

Pożegnanie z węglem za Olzą

Sukcesywnie realizowany jest przyjęty w ubiegłym roku harmonogram likwidacji wydobycia węgla w Czechach. Od tej rządowej decyzji nie ma już odwołania. Czeski rząd jest konsekwentny i podejmuje kolejne kroki.


Bój o pociągi (cd.)

Więcej kursów nie będzie

Trwa bój o nowy rozkład jazdy po zakończeniu modernizacji linii kolejowej do Wisły oraz odcinka Cieszyn – Goleszów. W poprzednim numerze „Głosu” pisaliśmy o planach Kolei Śląskich, które chcą poskąpić liczby pociągów. W tej sprawie już kilka interpelacji złożył Andrzej Molin, radny Sejmiku Województwa Śląskiego. Występując w imieniu swoim i mieszkańców nie zgadza się on z planem ograniczenia liczby kursów na wyremontowanych liniach.


Wysprzątali śląskie morze

Trzy tysiące worków!

Nad brzegami Jeziora Goczałkowickiego odbyło się wielkie sprzątanie. Efekty mogą zachwycić, ale także zasmucić. Zachwycić, bo do akcji organizowanej przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe przyłączyło się blisko 500 osób i zapełniono śmieciami trzy tysiące worków. Zasmucić, bo liczba zebranych ton odpadów jest wręcz przerażająca, a nie do każdego miejsca udało się dotrzeć uczestnikom.

 

 


NKS Trójwieś Beskidzka na podium

Pokazali co potrafią!

Narciarski Klub Sportowy Trójwieś Beskidzka podsumował zakończony właśnie sezon zimowy. Działacze nie ukrywają dumy i satysfakcji z faktu, iż w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski udało się zająć drugie miejsce. Do tego sukcesu każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę.