Wydanie nr 17/18 z dnia 27.04.2018

ZMARŁ REDAKTOR TADEUSZ KOPOCZEK

21 kwietnia w cieszyńskim Szpitalu Śląskim zmarł w wieku 87 lat redaktor Tadeusz Kopoczek. Związany był z „Głosem Ziemi Cieszyńskiej” od 1955 roku jako fotoreporter i redaktor techniczny. Redaktor Kopoczek był niezwykle cenionym i szanowanym dziennikarzem w całym Śląskim Wydawnictwie Prasowym.

 

 

 


Czekając na ustawę…

TRANSPORT W ZAWIESZENIU

Transport publiczny ciągle jest w powijakach. Było już kilka terminów wejścia w życie ustawy. Tymczasem Ministerstwo Infrastruktury wciąż nie ma gotowego projektu tego dokumentu, a proponowane rozwiązania budzą spore zastrzeżenia nie tylko branży transportowej, ale również samorządów.


Ciężki sprzęt w rzece

CO ROBIĄ Z BRENNICĄ?

W płynącej przez Brenną Brennicy pojawił się ciężki sprzęt. Zaalarmował nas o tym Czytelnik z Brennej, który uznał, że rozpoczęła się całkowita przebudowa wałów przeciwpowodziowych na Brennicy. Konkretnie chodzi o odcinek od mostu na ulicy Głębiec w dół rzeki. Co faktycznie dzieje się nad Brennicą?

 

 


Infolinia i książka z dostawą do domu

SKOCZÓW SENIOROM

Pod Kaplicówką utworzony został „Program wsparcia seniorów w gminie Skoczów na lata 2018-2020”. Władze miasta chwalą się, że to pierwszy tego typu dokument w powiecie cieszyńskim, który kompleksowo obejmuje tzw. politykę senioralną, kierowaną do osób powyżej 60. roku życia. Co to oznacza w praktyce?


Mieszkańcy zaskoczeni

AUTOBUSY NIE POJADĄ?

„Informujemy, że od 1.05.2018 wszystkie kursy na terenie Kiczyc, Pierśćca, Kowali, Wieszcząt i Dolnego Boru zostają zlikwidowane” – kartki z takim napisem pojawiły się kilka dni temu na przystankach autobusowych w gminie Skoczów. To krótkie zdanie wywołało burzę wśród mieszkańców. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście szykują się cięcia w autobusowych kursach…

 

 

 

 

 

 


ZAKAŹNE W NATARCIU

Dane dotyczące chorób zakaźnych, które zawiera raport Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie, nie nastrajają optymizmem. W ubiegłym roku, w oparciu o zgłoszenia dokonane przez lekarzy, zarejestrowano 6734 zachorowania, co oznacza wzrost o 1603 przypadki w porównaniu z rokiem 2016. Do szpitala trafiło 331 chorych.