Wydanie nr 17/18 z 26.04.2024 r.

Skoczów: Mieszkańcy zakładnikami?

Mieszkańców skoczowskich osiedli mieszkaniowych zelektryzowały niewielkie ogłoszenia informujące, iż 1 maja zostaną pozbawieni ogrzewania i ciepłej wody. Plakaciki, jakie pojawiły się na klatkach schodowych bloków pod Kaplicówką, to kolejna odsłona batalii o to, ile będzie kosztowało ciepło w Skoczowie i kto go będzie mieszkańcom dostarczał.

 

 

 

 

 


Czyste powietrze nie dla nas?

Polski Alarm Smogowy opublikował ranking najaktywniejszych gmin w Programie Czyste Powietrze. Niestety 12 gmin naszego powiatu nie liczy się w tym zestawieniu. Najlepiej wypada Skoczów, który został jednak sklasyfikowany dopiero na 264 miejscu. Tymczasem aż 16 z 20 najaktywniejszych gmin w Polsce to samorządy z naszego województwa. Na przykład w zestawieniu Polskiego Alarmu Smogowego miasto Bielsko-Biała znalazło się na 6 miejscu…


Jak w Cieszynie Unię Europejską witano

16 kwietnia 2003 roku w Atenach podpisany został Traktat Akcesyjny, na mocy którego Polska została członkiem Unii Europejskiej. Oficjalnie stało się to rok później, a konkretnie 1 maja 2004 roku. Mija 20 lat od tego doniosłego wydarzenia w historii naszego kraju. Powracamy do wydarzeń sprzed dwóch dekad, by przypomnieć, jak witano Unię Europejską w podzielonych graniczną rzeką Olzą Cieszynie i Czeskim Cieszynie… Garść wspomnień i archiwalne zdjęcia na łamach najnowszego „Głosu”. Może się na nich odnajdziecie?

 

 

 

 


Polityczny tron do wzięcia

Pora na przymiarki do najważniejszych stołków w Zarządzie Powiatu Cieszyńskiego. Kto zostanie starostą? I kto z kim ostatecznie zwiąże się w koalicji? Wszystkie scenariusze wciąż są w grze! Po wyborach przyszedł bowiem czas na… rumieńce, kuszenie i zdobywanie sprzymierzeńców. To również czas politycznych pojedynków, układanek oraz zdrad! Zaglądamy w kuluary tworzenia Zarządu Powiatu Cieszyńskiego!