Wydanie nr 17 z dnia 28.04.2023 r.

Przeprowadzka sanepidu

Udało się przegonić czarne chmury, jakie zawisły nad Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Cieszynie. Z końcem roku sanepid musi się bowiem wyprowadzić z dotychczasowej siedziby przy ul. Liburnia. Właściciel budynku – Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie – wypowiedział bowiem umowę PSSE, ze względu na planowany remont tego miejsca.


Cieszyński ołtarz pod Kijowem

Jedną z cieszyńskich parafii i Irpień w obwodzie kijowskim połączyła nić pomocy humanitarnej. Współpraca trwa od początku inwazji Rosji na Ukrainę. Ostatnio za wschodnią granicę powędrowały nawet elementy wyposażenia świątyni.

 

 

 

 

 


Bitwa o media. Czy RIO podejmą kontrole?

Niezależne kontra samorządowe

Regionalne Izby Obrachunkowe mają skontrolować samorządy wydające lokalną prasę oraz portale – z taką interpelacją do ministra spraw wewnętrznych i administracji wystąpił poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bartosz Kownacki.


Aeronauci czasów minionych

Funkcjonująca w ubiegłym wieku szkoła szybowcowa na Chełmie przystosowała do lotów ponad 4000 szybowników. Obok statystyk pozostały też ciekawe historie, dotyczące jej i związanych z nią postaci, z których kilka przytaczamy poniżej.