Wydanie nr 17 z dnia 30.04.2020 r.

A w Skoczowie w dzień targowy…

Handel a koronawirus

Targowiska w regionie wracają do życia. Na moment ich uruchomienia po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w kraju czekało wielu drobnych przedsiębiorców, jak również producentów roślin czy rolników. Chociaż do handlu przystąpili nie bez obaw, są zadowoleni z tej możliwości. Dla większości z nich stragany to bowiem jedyne źródło przychodu.

 

 

 


W trzecim plebiscycie „Głosu”

Najlepsi nauczycieli wybrani!

W grudniu ubiegłego roku po raz kolejny wystartowaliśmy z „Plebiscytem na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Cieszyńskiego 2019” według Czytelników „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”. Trzecia edycja cieszyła się sporą popularnością, ale zagrożenie związane z szerzeniem się koronawirusa pokrzyżowało redakcyjne plany dotyczące ogłoszenia wyników oraz wręczenia pamiątkowych statuetek…


Samorządy robią, co mogą…

Czynsz za złotówkę, odroczenie płatności

Samorządy powiatu cieszyńskiego reagują na coraz trudniejsze warunki funkcjonowania małych firm, które mocno odczuwają ograniczenia wprowadzone w związku z zagrożeniem koronawirusem. W miarę możliwości spieszą z pomocą przedsiębiorcom, wprowadzając głównie obniżki czynszów i odroczenia terminów płatności.


Lasu nie podlejesz…

– Sytuacja jest krytyczna – załamuje ręce Leon Mijal, nadleśniczy Nadleśnictwa Ustroń. Z powodu braku opadów klęska suszy staje się faktem. W Pruchnej w ciągu miesiąca zanotowano zaledwie 5 mm opadów! Nam – póki co – wody w kranach nie powinno zabraknąć. Tylko jak długo jeszcze?