Wydanie nr 18 z dnia 7.05.2021 r.

Zapachniało międzynarodowym skandalem…

Polki łamią prawo w Czechach?

Zapachniało międzynarodowym skandalem. Czeskie media ujawniły ostatnio treść pisma polskiego dyplomaty do czeskiego ministerstwa zdrowia. Sprawa dotyczy przerywania ciąży przez Polki w Czechach. Za Olzą takie zabiegi są legalne, a to nie wszystkim po polskiej stronie granicy się podoba.


Cieszyn: cierpliwości, remont będzie!

Na Błogockiej się ślimaczy

Zajrzeliśmy na ulicę Błogocką w Cieszynie. Na zniszczonym jedenaście lat temu przez wodny kataklizm fragmencie drogi dalej bez zmian. W cieszyńskim ratuszu jednak trwają przygotowania do wielkiego remontu. Zapadły już decyzje… o wywłaszczeniu mieszkańców, trwa szukanie pieniędzy na realizację inwestycji.

 


Skoczów: kurz, błoto i piesi między maszynami

Poligon na Stalmacha

Od momentu samego planowania remontu ulicy Stalmacha w Skoczowie inwestorzy – powiat cieszyński i gmina Skoczów – nie ukrywali, że realizacja przedsięwzięcia, przy zachowaniu ruchu pieszych i samochodów, będzie prawdziwym wyzwaniem i z pewnością spotka się z wieloma uwagami ze strony użytkowników drogi. Tak też się stało.

 

 

 


Gdzie zachęcają do bycia „EKO”?

Dwudniowy Szczyt Klimatyczny, którego gospodarzem były Stany Zjednoczone, wywołał międzynarodową dyskusję o ekologii. Padło wiele słów dotyczących prób ratowania naszej planety, w tym redukcji gazów cieplarnianych. Nie ma co ukrywać, że skutki zmian klimatycznych są ogromne. Tylko czy w tej walce o ekologię nas, mieszkańców, wspierają także samorządy? O to zapytaliśmy w każdej z gmin w powiecie cieszyńskim, chcąc przygotować Czytelnikom ekologiczną miniściągę.