Wydanie nr 18 z dnia 8.05.2020 r.

Żłobki i przedszkola otwierają podwoje

W teorii działają, w praktyce bywa różnie…

Teoretycznie mogą być już otwarte. Praktycznie mało która placówka otworzyła swoje podwoje dla maluszków i przedszkolaków. Większość zasłania się niemożnością dostosowania placówek do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, bezpieczeństwem dzieci lub po prostu brakiem chętnych.


Ustroński strażak w epicentrum walki

Do tej pory walczył z pożarami, teraz przyszło mu gasić o wiele większe zagrożenie. Młodszy ogniomistrz Adam, który na co dzień działa na terenie Śląska Cieszyńskiego, dziś niesie pomoc w Czernichowie, stawiając czoła groźnemu przeciwnikowi – koronawirusowi.

 

 

 

 


Rodzin zastępczych jest zbyt mało!

Dzieci są po to, by je kochać

Dom pełen miłości, życzliwości i wzajemnego szacunku – to marzenie dla wielu dzieci nieosiągalne. Zdarza się, że zamiast w cieple rodzinnego ogniska, dorastają w piekle fundowanym przez osoby z najbliższego otoczenia. Brak poczucia stabilizacji, przynależności i akceptacji, a do tego przemoc o różnych odcieniach stanowią ich codzienność…


Wisła: Ostatnia taka w regionie!

Na ratunek stacyjce

Trwa największa w ostatnich latach inwestycja kolejowa w regionie cieszyńskim. Przyniesie krótsze podróże z Katowic do Wisły Głębiec i pociągi pojadą znowu z Cieszyna do Goleszowa.
W planach jest przebudowa 23 peronów, m.in. na stacjach Skoczów, Goleszów, Cieszyn, Ustroń, Wisła Uzdrowisko.