Wydanie nr 19 z dnia 10.05.2019

POLICJANCI NA MATURACH

1129 osób – tylu tegorocznych absolwentów szkół średnich w powiecie cieszyńskim chwyciło za pióra i 6 maja rozpoczęło maturalny maraton. Oprócz emocji związanych z egzaminem, w tym roku młodzi ludzie musieli liczyć się z dodatkowym stresem. Najpierw bowiem same matury stały pod znakiem zapytania z powodu kilkutygodniowego nauczycielskiego strajku, a kiedy już – po zawieszeniu akcji protestacyjnej – mogły odbyć się bez przeszkód, podczas egzaminów pojawiły się alarmy bombowe.


Do psychiatry w przyszłym roku

DŁUGIE NA WIZYTĘ CZEKANIE

Na Śląsku Cieszyńskim brakuje psychologów i psychiatrów dziecięcych. Sytuacja staje się dramatyczna, bo lawinowo rośnie liczba dzieci z problemami. Efekt jest taki, że aby umówić się na wizytę, zwłaszcza psychoterapeutyczną, z dzieckiem trzeba czekać… I to długie miesiące!


PODWYŻKA W CHYBIU

Od 1 lipca mieszkańcy gminy Chybie zapłacą więcej za śmieci. Radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy zdecydowali o podniesieniu dotychczasowej stawki. Nie byli jednak jednomyślni…


Zebrzydowice: regulamin do zmiany

KŁOPOTLIWY POPIÓŁ

Co zrobić z popiołem? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców gminy Zebrzydowice. Od kwietnia do końca października firma zajmująca się gospodarką odpadami nad Piotrówką nie odbiera bowiem popiołu z posesji. Czy to się zmieni?


Bije w uroczysku Czarne Doły

CUDOWNE ŹRÓDEŁKO

W starym bukowym lesie, w uroczysku Czarne Doły na terenie Hażlacha, bije źródełko, któremu mieszkańcy nadali nazwę „Borgońka”. To miejsce warte polecenia amatorom turystycznych wędrówek, szukających spokoju.