Wydanie nr 2 z dnia 15.01.2021 r.

Harmonogram w rozsypce

Wykonawca robót prowadzonych na ulicy Głębokiej w Cieszynie wrócił na plac budowy po świąteczno-noworocznej przerwie. Prace na odcinku od ulicy Zamkowej do Menniczej wznowione zostały 11 stycznia. Odbyła się też nadzwyczajna rada budowy, w której uczestniczył właściciel firmy wykonującej na zlecenie cieszyńskiego samorządu rewitalizację jednej z najważniejszych ulic w mieście.

 

 

 


Reklamy znikają z Cieszyna

Pod koniec zeszłego roku minął pierwszy okres dostosowania w Cieszynie reklam i szyldów do zapisów uchwały krajobrazowej. O sprawie pisaliśmy na naszych łamach. Przypomnijmy, zgodnie z zapisami uchwały krajobrazowej reklamy na ogrodzeniach musiały zostać zdjęte do 25 grudnia zeszłego roku.

 

 

 


Pomoc społeczna w dobie pandemii

Trudniej się zwierzać

Koronawirus i związane z nim obostrzenia sprawiły, że w oczy wielu rodzin zajrzało widmo utraty pracy, obniżenia wynagrodzenia czy nawet bezdomności. Przemoc, ubóstwo, uzależnienia są w niektórych domach na porządku dziennym. Tylko czy w dobie bezpiecznego dystansu, konieczności noszenia maseczek i dezynfekcji jest ktoś, kto wyciąga do nich pomocną dłoń?

 

 


Urodzić w koronie

Końcówka ciąży i myśl o zbliżającym się porodzie są zawsze powodem do stresu dla przyszłych mam. A w czasach epidemii koronawirusa oczekiwaniom na potomka towarzyszą dodatkowe wątpliwości i zmartwienia, ponieważ Covid-19 również na oddziałach położniczych dyktuje swoje warunki. W ostatnim czasie do naszej redakcji docierają pytania ze strony ciężarnych mieszkanek regionu, które zastanawiają się, jak wygląda w czasie drugiej fali koronawirusa funkcjonowanie oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie