Wydanie nr 2 z dnia 17.01.2020 r.

Starsi płacą, młodsi najmniej zadłużeni

Życie na kredycie

Czasem są to przejściowe kłopoty finansowe – utrata pracy, choroba, wypadek losowy. W pewnej chwili stajemy przed wyborem: zapłacić rachunek za prąd czy ugotować dziecku obiad? Nie płacimy rachunku lub ratujemy się wtedy szybkim kredytem. Czasami pożyczka ma pomóc spełnić marzenia – lepszy samochód, własny dom czy egzotyczne wakacje. Z czasem może się jednak okazać, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie ze spłatą. Z wycieczki pozostają wspomnienia i… list od komornika.


Miliony na centrum Cieszyna

Gruntowny remont rynku, ulicy Głębokiej i odcinka ulicy Zamkowej wraz z przebudową dawnego obiektu pograniczników na Moście Przyjaźni stają się faktem. Inwestycja, o której mówiono od lat, rusza w tym roku.

 

 


Koniakowianin marzy o lepszy życiu

Zrzutka na wózek

Nowy rok kalendarzowy zwykle rodzi w sercach nadzieję na spełnienie marzeń. Nie inaczej jest w przypadku Zbigniewa Waszuta z Koniakowa. Mężczyzna od przeszło trzydziestu lat jest sparaliżowany od pasa w dół. Szans na wyzdrowienie nie ma, ale jest nadzieja na to, by poruszał się bez przeszkód stromymi zboczami Trójwsi. Taką perspektywę może dać elektryczny wózek inwalidzki. Sęk w tym, że jego koszt znacznie przewyższa możliwości finansowe mężczyzny.


Łatwiej, szybciej i czytelniej?

Śmiało można powiedzieć, że to e-rewolucja. Od 8 stycznia obowiązują elektroniczne recepty, który mają całkowicie wyprzeć tradycyjne, papierowe druczki wręczane przez lekarzy. Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia – ma być prościej, łatwiej, szybciej i czytelniej. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście tak jest.