Wydanie nr 22 z dnia 05.06.2020 r.

Urzędnicy przed sądem (cd.)

3 czerwca Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej rozpatrywał apelację dwojga wysokiej rangi urzędników ze skoczowskiego magistratu. Zostali skazani nieprawomocnym wyrokiem w Sądzie Rejonowym w Cieszynie. O sprawie zrobiło się głośno w lutym za sprawą publikacji w „Głosie Ziemi Cieszyńskiej”.


Mimo że otwarte…

Restauracje liczą straty

Po dwumiesięcznej przerwie część restauracji w regionie otworzyła podwoje. Klienci mogą usiąść przy stolikach w lokalu lub ogródku, a nie tylko zabrać jedzenie na wynos. Mimo to branża przeżywa kryzys.


Kończyce Wielkie: niszczenie historii czy próba jej przybliżenia?

Emocje wokół pomnika

– O jeden krok za dużo – tak skomentował nasz Czytelnik informację o zmianie pomnika w Kończycach Wielkich. Samorząd zamierza bowiem, zgodnie z zaleceniami Instytutu Pamięci Narodowej, wymienić obelisk upamiętniający więźniów zamordowanych w Zebrzydowicach, gdzie mieściła się filia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady KL Auschwitz-Birkenau, na nowy. Zmiana budzi jednak społeczny opór.

 

 


Siostra Marekwicowa świętuje 100 lat!

Całe życie jak pogotowie ratunkowe
Wielka radość nastała w Istebnej i wśród najbliższych Joanny Marekwicy-Piełki. Najstarsza mieszkanka Trójwsi Beskidzkiej, skończyła 100 lat! Morze kwiatów i serdeczności popłynęło do niej od lokalnych władz, radnych i pracowników urzędu. Urodzinowe uroczystości odbyły się także w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej oraz w miejscowym kościele Dobrego Pasterza. Słowo, które padało najczęściej, to „dziękujemy”, gdyż jubilatka swoim życiem i ofiarną pielęgniarską służbą zdecydowanie na nie zasłużyła!