Wydanie nr 23 z dnia 12.06.2020 r.

Które kąpieliska otwarte?

Pluskanie z obostrzeniami

Czy latem będzie można pójść na basen? To pytanie co rusz zadają sobie mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego. Nie dość, że kąpielisk miejskich w regionie brakuje to dodatkowo obostrzenia związane z koronawirusem mocno komplikują sprawę.


Jest plan dla Równicy

Ustrońscy radni podczas majowej sesji debatowali nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla terenu w rejonie Równicy. Obok Czantorii to drugie tak atrakcyjne w Ustroniu miejsce dla inwestorów. Ostateczna wersja planu interesowała nie tylko właścicieli gruntów i inwestorów, ale też mieszkańców miasta.


Deszczówka ma głos!

Od kilku tygodni trwa wspólna akcja Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej i „Głosu Ziemi Cieszyńskiej” pod hasłem: „Deszczówka ma głos!” W naszych publikacjach zachęcamy Czytelników do zbierania deszczówki, by postępowali ekologicznie, a zarazem zaoszczędzili trochę grosza. W dzisiejszym wydaniu piszmy o nie do końca znanym sposobie zastosowania w rynnie pewnego sprytnego elementu, który uczyni wyłapywanie deszczówki jeszcze bardziej efektywnym.


Żeby jeździli wolniej

Bat na drogowych piratów

Od początku wakacji kierowcy lubiący cwaniakować na drodze będą musieli pohamować swój temperament, bo inaczej może to ich słono kosztować. Rząd straszy, że rocznie nawet 40 tysięcy zmotoryzowanych obywateli może stracić prawo jazdy. Dlaczego? Bo policja będzie zabierać prawko na potęgę.


W świecie folkloru i fantasy

Widziadło Dziewanny

Gra na gitarze i skrzypcach, śpiewa, pisze teksty, komponuje i szykuje… doktorat z literaturoznawstwa. Pochodzi z Ustronia, a jej dalekim krewnym był słynny lutnik, kompozytor i dyrygent Ferdynand Suchy. Widocznie nazwisko zobowiązuje, bowiem Agnieszka Suchy jest pasjonatką nauki i muzyki, które łączy w nietypowy sposób. Miłośnikom nietuzinkowego brzmienia dała się już dobrze poznać jako „Dziewanna”.