Wydanie nr 23 z dnia 7.06.2019 r.

RZEŹ DRZEW

Około 4000 drzew zniknie z sąsiedztwa linii kolejowej nr 90 na trasie Zebrzydowice – Cieszyn. Mechaniczne piły już poszły w ruch, a krajobraz po wycince budzi kontrowersje wśród mieszkańców regionu. Widok, jaki można obserwować nad Bobrówką w okolicach centrum przesiadkowego, przypomina przejście huraganu.

 

 


Wisła: tempo nieco spadło…

BASEN ZA ROK

Powoli postępuje przebudowa kąpieliska miejskiego w Wiśle. Rewitalizacja obejmuje cały teren przedwojennego parku kąpielowego, a więc basen i zaplecze. Są opóźnienia, co oznacza, że całość zostanie oddana do użytku nie w tym roku, ale przed wakacjami 2020.

 

 

 


W Hażlachu za śmieci

OSTRA PODWYŻKA

Niemal godzinna, chwilami burzliwa dyskusja towarzyszyła ustalaniu nowej stawki za śmieci w gminie Hażlach. Ceny za wywóz śmieci zmienią się po raz pierwszy od 2015 roku. I zmienią się drastycznie, ponieważ podwyżka w przypadku odpadów zmieszanych wynosi aż sto procent!


Cieszyn: walka o przetrwanie handlu

KUPCY WNIOSKI PISZĄ…

Cieszyńscy przedsiębiorcy, a konkretnie właściciele różnego rodzaju sklepów, restauracji czy drobnych punktów usługowych, borykają się z problemami finansowymi. O tym, jak trudno prowadzić biznes w śródmieściu nadolziańskiego grodu i jak bardzo jest on wrażliwy na to, co dzieje się wokół, pisaliśmy wielokrotnie. W ostatnim czasie Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie wyszedł do kupców z dwoma propozycjami, które miały ułatwić im życie. Jaki jest ich efekt?


CORAZ BLIŻEJ SETKI…

Joanna Marekwica-Piełka z Istebnej, najstarsza mieszkanka Trójwsi Beskidzkiej, 28 maja świętowała swoje 99. urodziny. Oprócz życzeń płynących od najbliższych jej osób, nie zabrakło serdeczności ze strony lokalnego samorządu.