Wydanie nr 24 z dnia 14.06.2019 r.

Rozmowy trwają…

PRZEŁOM W SPRAWIE WIEŻY?

Władze Cieszyna dwukrotnie spotkały się z przedstawicielami spółki Play, która – przypomnijmy – na działce w rejonie ulic Rzeźniczej, Sportowej i alei Piastowskiej zamierza wybudować wysoki na prawie 62 metry metalowy maszt z kilkunastoma antenami. Celem rozmów jest znalezienie innej lokalizacji dla nadajników, mniej kłopotliwej niż ta w pobliżu Wieży Piastowskiej.


Prestiż to jedna strona medalu…

CO BOLI LEKARZY?

O niektórych zawodach mówi się wprost: służba drugiemu człowiekowi. I tak właśnie jest z lekarzem. Prestiż to tylko jedna strona medalu. Pod drugą kryje się ogromna odpowiedzialność i codzienny strach o ludzkie życie. 1 czerwca medycy powiedzieli rządzącym „dość” i protestowali na ulicach Warszawy. Co najbardziej ich boli? I czy służba zdrowia doczeka się ratunku?


Kaczyce: skąd wziąć 800 tys. zł?

KOSZTOWNE SPRZĄTANIE

Ta wiadomość z pewnością ucieszy mieszkańców Kaczyc. Tony nieposegregowanych śmieci zalegających na terenie dawnej kopalni „Morcinek” mają wreszcie zniknąć. Po wielu latach batalii porządek zamierza tam zrobić cieszyńskie Starostwo Powiatowe. Na usunięcie hałd odpadów potrzeba jednak – bagatela – 800 tys. zł!

 

 

 


Zbyt małe otwory zniechęcają do segregacji?

KŁOPOTLIWE KONTENERY

Na problem kontenerów do segregacji śmieci zwrócił ostatnio uwagę Tomasz Pszczółka, radny Skoczowa. Jego zdaniem mają zbyt małe otwory. W efekcie wielu mieszkańców nie segreguje śmieci lub porzuca je obok kontenerów.

 

 

 

 


Ze szpitalnego łóżka w świat baśni

BAJKI NA ZDROWIE

Dobiegła końca wiosenna edycja akcji czytelniczej pod hasłem „Bajki, które leczą”. Finał stanowił miłą niespodziankę dla dzieci i starszych pacjentów oddziału pediatrycznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie.