Wydanie nr 25 z 24.06.2022 r.

Czarne chmury nad biblioteką

To dopiero pierwsze kroki, ale już wywołały niepokój. Biblioteka Miejska w Cieszynie poinformowała o zamiarze likwidacji Filii nr 3 przy ulicy Kamiennej na osiedlu Piastowskim. I choć do zamknięcia drzwi dla czytelników jeszcze długa droga, to już pojawiły się głosy protestów w tej sprawie.


Przez dzielenie granica przestała istnieć

Takie słowa wyraziły ocenę działań edukacyjnych cieszyńskiego Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera na rzecz dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy. Było to dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i sercem. W auli Zespołu Szkół Technicznych im. płk. G. Langera w Cieszynie odbyło się uroczyste podsumowanie edukacji w oddziale przygotowawczym dla dzieci i młodzieży z różnych regionów Ukrainy, który od kilku miesięcy funkcjonował w tej szkole.

 

 


Hala Jaworowa i bajki, które mają przerazić

Gdzie leży prawda?

W studio beskidzkaTV gościł radny gminy Brenna, Dawid Brachaczek, który jako jeden z nielicznych podczas głosowania na majowej sesji opowiedział się za inwestycją na Hali Jaworowej. Z radnym rozmawiał red. Artur Jarczok, a część wywiadu, w którym padło wiele pytań, opublikowana jest w najnowszym wydaniu „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.

 

 

 

 


Trochę wspomnień redaktora-seniora

Rolada, kaszanki i… zdechły szczur

Obostrzenia koronawirusowe przesunęły o dwa lata XXX Święto Trzech Braci. Jubileuszowa edycja miała odbyć się bowiem w 2020 roku, ale co się odwlecze… Tuż przed weekendową zabawą zajrzyjmy do archiwum. Na fotografiach widać koloryt Święta Trzech Braci z różnych lat.

 

 

 


Co z boiskiem w Brennej? (cd.)

Po ubiegłotygodniowej publikacji na temat niepewnych losów boiska piłkarskiego w Brennej, do naszej redakcji zgłosił się właściciel odzyskanego terenu. Jak mówi Gustaw Kominek, który ma większościowy udział w gruncie, na którym znajduje się obiekt, „po wielu latach doczekaliśmy się sprawiedliwości”.