Wydanie nr 25 z dnia 25.06.2021 r.

Gotówka czeka u policjantów

Zgubiłeś pieniądze?

Znaczna kwota pieniędzy czeka na swojego właściciela w Komisariacie Policji w Skoczowie. Gotówkę znalazł 11 czerwca jeden z mieszkańców trytonowego grodu i dostarczył na policję. Do tej pory jednak nikt się po nią nie zgłosił.

 

 

 

 


Zakaźny był jak twierdza

Odwiedziliśmy Szpital Śląski w Cieszynie, którym powoli, ale systematycznie, ponownie wraca do funkcjonowania po częściowym poluzowaniu obostrzeń covidowych. O sytuacji w powiatowej lecznicy z dyrektorem Czesławem Płygawko rozmawia red. Krzysztof Marciniuk.

 

 

 

 

 

 


Zapomniani cieszynianie? (cd.)

Jak zmienić miasto, aby żyło się w nim lepiej? To pytanie, na które od lat szukają odpowiedzi architekci, urbaniści i samorządowcy. Jeszcze kilka lat temu wystarczyła praca i dobry dojazd do niej. Dziś oczekiwania mieszkańców są znacznie większe. Chcą m.in. zielonej przestrzeni, miejsc do rekreacji, dostępu do komunikacji, odpowiedniej infrastruktury. Czy Cieszyn to wszystko im zapewnia? Zapytaliśmy radnych, jakie problemy dostrzegają w swoich okręgach wyborczych.

 

 


Muzeum Śląska Cieszyńskiego ma czym się chwalić

Skarby z przemytu

Kilkanaście lat temu w Muzeum Śląska Cieszyńskiego można było obejrzeć bardzo ciekawą wystawę ukazującą historię granicznych mostów na terenie Cieszyna. W gablotach prezentowano nie tylko dokumentalne fotografie, ale też przepustki graniczne wystawiane w latach 20. 50. i 70. minionego wieku mieszkańcom regionu cieszyńskiego oraz pierwsze paszporty.