Wydanie nr 26 z dnia 1.07.2022 r.

Wakacje stela a inflacja

O wzroście cen mówią prawie wszyscy i prawie wszędzie. Dotyczą one też rekreacji i rozrywki, czyli dziedzin, z którymi kojarzy się lato i wakacje, a te właśnie się rozpoczęły. Sprawdziliśmy, w jakim stopniu inflacja dotknęła popularne obiekty tego typu w powiecie cieszyńskim.


Małysz przejął stery od Tajnera

Apoloniusz Tajner zwolnił fotel prezesa PZN, który zajmował od 2006 roku. Od jakiegoś czasu wróble ćwierkały, że namaścił następcę w osobie Adama Małysza. Ta nieoficjalna wieść potwierdziła się podczas Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Polskiego Związku Narciarskiego, który 25 czerwca, obradował w Krakowie. „Orzeł z Wisły” był jedynym kandydatem do objęcia steru.

 

 


Za pieniędzmi trzeba było pochodzić

To była radość! Druhowie z Dębowca powitali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. To Renault D16. Jego koszt to blisko 900 tys. zł. Nowy pojazd zastąpi 14-letniego “Edwarda”. Starszy wóz zostanie przekazany do jednostki w Ogrodzonej. W uroczystym powitaniu nowego strażackiego cacka wzięli też udział mieszkańcy Dębowca wraz ze swoimi dziećmi. Mieli oni okazję zobaczyć możliwości wszystkich wozów, którymi do akcji ratowniczych jeżdżą druhowie z całej gminy.

 

 


Czeski film o węglu…

Aktualna sytuacja na rynku węgla, a konkretniej jego brak, jest przyczyną wielu patologii. Niedawno było głośno o właścicielu i dwóch pracownikach składu opałowego z Małopolski, którzy kupowali węgiel przez stronę Polskiej Grupy Górniczej, korzystając z danych byłych klientów i fałszowali dokumenty potrzebne do jego odbioru. Sprawą zajmuje się już prokuratura. Coraz częściej słyszy się także o „fachowcach”, którzy wyspecjalizowali się w zakupie węgla przez stronę PGG.